fake rolex

برای نوآموزان

اگر از قبل با زبان انگلیسی آشنایی ندارید از اینجا شروع کنید.

گرامر زبان انگلیسی

درس های طبقه بندی شده گرامر

تلفظ در زبان انگلیسی

درس های گام به گام تلفظ انگلیسی

لغت دانی انگلیسی

درس های واژه آموزی انگلیسی

متون ساده انگلیسی

داستان ها و اخبار ساده برای تمرین و یادگیری

آموزش مکالمه انگلیسی

مکالمات کوتاه و مفید در موضوعات روزمره

منبع: بیاموز

درباره زبان انگلیسی

زبان انگلیسی (English language) یک زبان با ریشه غرب آلمانی است که نخستین بار در ابتدای قرون وسطا در انگلستان امروزی مورد استفاده قرار گرفت و در هم اکنون یکی از زبان های بسیار قوی و مرسوم دنیا می باشد این زبان تنها زبان رسمی یا یکی از زبان های رسمی بیش از  60 کشور مستقل است. زبان انگلیسی به طور گسترده و زیاد در کشورهایی چون بریتانیا ( شامل انگلیس،اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی )، ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، ایرلند و نیوزیلند مورد استفاده قرار می گیرد. زبان انگلیسی بعد از زبان چینی ماندارین و زبان اسپانیایی، سومین زبان مادری رایج و مرسوم در دنیا است.  زبان انگلیسی تا کنون به صورت گسترده ای در سراسر دنیا به عنوان زبان دوم آموزش داده شده و می شود. زبان انگلیسی همچنین زبان رسمی سازمان ملل و اتحادیه اروپا نیز می باشد.

رشد و گسترش این زبان در طول یک دوره ی 1400 ساله شکل گرفته است. شکل های ابتدایی زبان انگلیسی توسط مهاجران انگولا ساکسون تقریبا در قرن پنجم میلادی به جزیره انگلستان آورده شد، به این شکل از زبان انگلیسی، زبان انگلیسی کهن گفته می شود. انگلیسی میانه تقریبا در قرن 11 میلادی و با فتح انگستان به دست نرمن ها شکل گرفت. شکل فعلی زبان انگلیسی بعد از قرن 15 میلادی و با اختراع ماشین چاپ شکل گرفت. به واسطه قدرت سیاسی و نظامی بالای امپراتوری بریتانیا، زبان انگلیسی بین قرن های 17 تا 20 در جهان گسترش یافت. هم اکنون در هر دو شکل نوشتاری و دیجیتال زبان انگلیسی، با فاصله ای زیاد، بیشترین تعداد انتشار اسناد علمی و فنی در جهان را دارا میباشد.

انگلیسی مدرن، صرف فعل ندارد و بیشتر به واسطه استفاده از فعل های کمکی و تغییر ساختار جملات، عبارات و معانی پیچیده را می رساند. جدا از مغایرتهای کوچک در تلفظ، نکات کوچک گرامری و انتخاب واژه های تا حدی متفاوت زبان انگلیسی، در گوشه گوشه جهان به یک شکل  واحد صحبت می شود و انگلیسی زبان های جهان به سادگی میتوانند از طریق این زبان با هم ارتباط برقرار کنند.

کمی در مورد یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی ممکن است که برای خیلی ها عجیب و دشوار به نظر برسد و برای بسیاری دیگر  ساده و پیش پا افتاده. اکنون کمی در رابطه با بخش های ساده یا پیچیده زبان انگلیسی  بحث می کنیم.

چرا فراگیری انگلیسی آسان است؟

سخت بودن یک زبان، تقریبا نسبی است. ولی باید بدانیم که یادگیری زبان انگلیسی تقریبا از  همه ی زبان های اروپایی دیگر ساده تر است. بعضی از دلایل آن عبارت است از:

 • انگلیسی جنسیت ندارد: در زبان انگلیسی اسم ها جنسیت ندارند. برخلاف زبانی که شباهت زیادی به این زبان دارد یعنی آلمانی و فرانسه که هر دو دارای جنسیت برای اسامی هستند در انگلیسی چنین قاعده ای نداریم. جنسیت اسم ها  فقط محدود به زبان آلمانی و فرانسوی نیست. قسمت زیادی از زبان ها همچون همه زبان های شرق قاره اروپا (روسی و اغلب زبان های اسلوایی)، زبان عربی و زبان های شبیه به آن، زبان اسپانیایی و زبان های شبیه به آن، دارای جنسیت برای اسامی هستند. اینگونه است که زبان انگلیسی از این بابت خیلی بهتر و ساده تر می باشد.

 • افعال صرف نمی شوند: در زبان انگلیسی فعل ها صرف نمی شوند . این موضوع هم برخلاف بخش بزرگی از زبان های مطرح دنیا از جمله آلمانی، فرانسوی، روسی، عربی، اسپانیایی و  فارسی می باشد. صرف نشدن فعل ها استفاده از آنها را در جمله بسیار آسان می کند.
 • از خط لاتین استفاده می کند: زبان انگلیسی برای نگارش از خط  و فوت لاتین استفاده می کند. داشتن خط لاتین، خواندن و نوشتن را خیلی آسان تر می کند (نسبت به زبان هایی که از خط های دیگر استفاده می کنند مثل هندی، چینی، روسی و …).
 • فارسی و انگلیسی خویشاوندان دور هستند: گرچه خویشاوندی فارسی و انگلیسی نسبتا دور است اما همچنان ساختارهای مشابه زیادی بین دو زبان وجود دارد. یکی از وجه تشابه های همه زبان های هندی-اروپایی داشتن بن ثابت برای افعال است. ساختار گرامری دیگری مثل ضمایر، استفاده از افعال و غیره در این دو زبان مشابه است.
 • واژه های مشترک زیادی وجود دارد: بین زبان فارسی و انگلیسی واژه های مشترک بسیاری وجود دارد. این واژه ها که تقریبا همه از انگلیسی به فارسی وارد شده اند به شما کمک می کنند این زبان را ساده تر یادبگیرید. با توجه به نفوذ زیاد زبان انگلیسی، به ویژه در زمینه های تخصصی و فنی بسیاری از ما از قبل با بسیاری از واژه های این زبان آشنا هستیم.

چه بخش یا بخش هایی از زبان انگلیسی برای فارسی زبانان دشوار است؟

با توجه به تجربه فارسی زبانان در زبان مادری، بخش های خاصی از زبان انگلیسی تقریبا برای فارسی زبانان مشکل ساز می شود. بعضی از مهمترین آنها عبارتند از:

 • تلفظ انگلیسی: تلفظ در زبان انگلیسی یکی از اولین نکاتی است که توجه شما را جلب می کند. بر خلاف فارسی در انگلیسی کلمات الزاما به آن صورتی که گفته می شوند نوشته نمی شوند. در واقع انگلیسی ساختار واحد یکپارچه ای برای تلفظ کلمات ندارد. به همین خاطر باید تلفظ  کلمات را به صورت جداگانه حفظ کنید. این موضوع در حین یادگیری کلمات جدید با اهمیت است.

 • زمان ها: بیشتر زمان ها یا tenses در زبان انگلیسی تقریبا فاقد معادل در فارسی هستند. یعنی مثلا زمان حال ساده را نمی تواند با با هیچ یک از زمان ها در فارسی معادل کرد. این موضوع برای زمان هایی مثل زمان حال کامل به مراتب بیشتر به چشم می آید. یادگیری معنای دقیق این زمان ها از طریق تمرین ممکن می شود.
 • حروف تعریف: در زبان فارسی ما برای حالت معرفه حرف تعریف نداریم. در حالی که در انگلیسی حرف تعریف the نشان دهنده معرفه بودن یک اسم است. این مغایرت باعث ناآگاهی بسیاری از فارسی زبانان از شیوه استفاده از حرف تعریف the در زبان انگلیسی می شود. استفاده نابه جا این حرف تعریف در بین نوآموزان بسیار مرسوم است. 
 • حروف اضافه: ساختار استفاده از حروف اضافه در فارسی و انگلیسی فرق دارد. در واقع حروف اضافه بین این دو زبان قابل معادل سازی نیستند. بعضی اوقات در یک جمله در فارسی از حرف اضافه استفاده می کنیم در حالی که در معادل انگلیسی همین جمله هیچ حرف اضافه ای وجود ندارد. یادگیری حرف اضافه و کاربرد آن در جمله مستلزم سپری شدن زمان می باشد.
 • افعال عبارتی: افعال عبارتی یا phrasal verbs افعالی هستند که از ترکیب حرف اضافه با یک فعل ساخته می شوند و معنایی کاملا متفاوت نسبت به فعل اصلی دارند. این افعال در زبان فارسی معادل ندارند و در ابتدا برای فارسی زبان ها گیج کننده به نظر می رسند.
 • ضمایر: در زبان انگلیسی برای حالت فاعلی، مفعولی و ملکی ضمایر شخصی متفاوتی داریم که فارسی معادل ندارند. البته یادگیری این ضمایر معمولا خیلی سخت نیست و با کمی تمرین می توانید به آنها مسلط شوید.

یادگیری زبان انگلیسی چقدر زمان بر است؟

 یادگیری یک زبان جدید برای یک فرد معمولی حدودا 1100 ساعت زمان نیاز دارد.  یعنی برای یادگیری انگلیسی در سطح قابل قبول، دست کم به شش ماه زمان نیاز دارید. لازم به ذکر است که برای اکثر زبان آموزان رفتن از سطح مبتدی تا پیشرفته بین یک تا دو سال زمان نیاز می گیرد. 

 

اطلاعات تماس

تلفن : 09371413001 - 09211243588 (24 ساعته)

تلفن (از ساعت 9 صبح الی 16): 05135252771

پست الکترونیک : info@barnatranslate.ir 

 اینستاگرام: instagram.com/Bornatranslate.ir

  فیسبوک: facebook.com/bornatranslate

  سامانه پیامکی: 30007003243588

 اطلاعات حساب:  8057-8927-3376-6104    فرزاد مالکی

پرداخت آنلاین  

 

primewire