اخبار و مقالات

سامانه تخصصی ترجمه و تایپ متون|گروه مترجمین برنا

کار ترجمه از خیانت به جنایت رسید

  مهدی غبرایی می‌گوید: برخی اشتباه‌های مترجمان از خیانت گذشته و به جنایت رسیده است و برای رفع مشکل‌های زبان باید صنف مترجمان و نویسندگان پا بگیرد.   این مترجم در گفت‌وگو با خبرنگار ادبیات خبرگزاری دانشجویی ایران (ایسنا)، درباره‌ مشکل‌های زبانی گفت: اشتباه‌ها به مرور به زبان لطمه وارد می‌کند‌ و باعث ...

ادامه مطلب ...

سامانه تخصصی ترجمه و تایپ متون|گروه مترجمین برنا

عبارات و اصطلاحات رایج انگلیسی در مورد شغل

اگر در یک کشور انگلیسی زبان به دنبال شغلی هستید, نیاز به عبارات و اصطلاحات خاصی در این زمینه دارید که به هنگام مصاحبه و پر کردن فرم های استخدام از این عبارات استفاده کنید. در این مقاله می خواهیم مهم ترین عبارات رایج انگلیسی در مورد شغل را بیان کنیم.

ادامه مطلب ...

سامانه تخصصی ترجمه و تایپ متون|گروه مترجمین برنا

مهم ترین اصطلاحات مربوط به زمان در انگلیسی

در این مقاله می خواهیم برای شما مهم ترین و پرکاربردی ترین اصطلاحات انگلیسی در مورد زمان را باذکر مثال بیاوریم.امیدواریم این مقاله مورد پسند شما عزیزان قرار گیرد.

ادامه مطلب ...

سامانه تخصصی ترجمه و تایپ متون|گروه مترجمین برنا

اصطلاحات رایج بازرگانی در انگلیسی

دز دنیای تجارت عبارات و اصطلاحات انگلیسی زیادی وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد و ما می خواهیم به برخی از مهمترین آنها بپردازیم. اگر شما با معانی این اصطلاحات آشنایی نداشته باشید, به راحتی در مکالماتی که به انگلیسی انجام می دهید به مشکل برخواهید خورد.

ادامه مطلب ...

سامانه تخصصی ترجمه و تایپ متون|گروه مترجمین برنا

ترجمه یک اثر جدید از بن لوری/ «عشق‌های زودگذر ماندگار» در بازار

اسدالله امرایی ضمن اعلام خبر چاپ ترجمه جدیدش با عنوان «عشق‌های زودگذر ماندگار» گفت: ترجمه‌ام از کتابی از بن لوری با نام «داستان‌های سقوط و پرواز» برای چاپ آماده می‌شود.

ادامه مطلب ...

سامانه تخصصی ترجمه و تایپ متون|گروه مترجمین برنا

حروف ربط (conjunctions) در انگلیسی

حروف ربط (conjunctions) در انگلیسی کلماتی هستند که دو جمله را به یکدیگر متصل می کنند.حروف ربط معمولا وسط جمله استفاده می شوند و قبل از آن علامت ویرگول به کار می رود.در این مقاله سعی خواهیم کرد انواع حروف ربط را با مثال برای شما توضیح دهیم.

ادامه مطلب ...

سامانه تخصصی ترجمه و تایپ متون|گروه مترجمین برنا

مهم ترین عبارات انگلیسی در آرایشگاه

در زبان انگلیسی اصطلاحات و عباراتی وجود دارد که به هنگام مراجعه به آرایشگاه می توان از آن ها استفاده کرد.در این مقاله به برخی از مهم ترین عبارات رایج در آرایشگاه خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب ...

تماس با ما

متن

logo-samandehi

ترجمه تخصصی، ترجمه فوری، ترجمه دانشجویی، ترجمه تخصصی انگلیسی به فارسی، ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی، ترجمه تخصصی چکیده پایان نامه، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله انگلیسی، ترجمه ارزان، ترجمه تخصصی برق، ترجمه تخصصی شیمی، ترجمه تخصصی کامپیوتر، ترجمه تخصصی مدیریت، ترجمه تخصصی مکانیک، ترجمه تخصصی عمران، ترجمه تخصصی روانشناسی، ترجمه تخصصی مهندسی شیمی، ترجمه تخصصی مهندسی مواد، ترجمه تخصصی صنایع، ترجمه تخصصی کشاورزی، ترجمه تخصصی ریاضی، ترجمه تخصصی فیزیک، ترجمه تخصصی پزشکی،  ترجمه تخصصی اقتصاد، ترجمه تخصصی آمار،ترجمه فوری برق، ترجمه فوری شیمی، ترجمه فوری کامپیوتر، ترجمه فوری مدیریت، ترجمه فوری مکانیک، ترجمه فوری عمران، ترجمه فوری روانشناسی، ترجمه فوری مهندسی شیمی، ترجمه فوری مهندسی مواد، ترجمه فوری صنایع، ترجمه فوری کشاورزی، ترجمه فوری ریاضی، ترجمه فوری فیزیک، ترجمه فوری پزشکی، ترجمه فوری آمار، ترجمه فوری اقتصاد، ترجمه فوری آمار، سایت ترجمه تخصصی، سایت ترجمه آنلاین، سایت ترجمه، ترجمه در گرگان، ترجمه در تهران، ترجمه درشیراز، ترجمه در رشت، ترجمه در مشهد، ترجمه در اصفهان، ترجمه در سمنان، ترجمه در تبریز، ترجمه در ارومیه، ترجمه در ساری، ترجمه در اهواز، ترجمه انگلیسی به فارسی برق، ترجمه انگلیسی به فارسی شیمی، ترجمه انگلیسی به فارسی کامپیوتر، ترجمه انگلیسی به فارسی مدیریت، ترجمه انگلیسی به فارسی مکانیک، ترجمه انگلیسی به فارسی عمران، ترجمه انگلیسی به فارسی روانشناسی، ترجمه انگلیسی به فارسی مهندسی شیمی، ترجمه انگلیسی به فارسی مهندسی مواد، ترجمه انگلیسی به فارسی صنایع، ترجمه انگلیسی به فارسی کشاورزی، ترجمه انگلیسی به فارسی ریاضی، ترجمه انگلیسی به فارسی فیزیک، ترجمه انگلیسی به فارسی پزشکی،  ترجمه انگلیسی به فارسی اقتصاد، ترجمه انگلیسی به فارسی آمار